Kariera

Kontakt

PL
UNIMOT Unimot Commodities Aktualności Pierwsze transakcje tradingowe UNIMOT na morzu i przyspieszenie rozwoju sieci AVIA

Pierwsze transakcje tradingowe UNIMOT na morzu i przyspieszenie rozwoju sieci AVIA

22.05.2018

UNIMOT przeprowadził pierwsze transakcje w ramach morskiego obrotu paliwami. Dodatkowo, Spółka zapowiada intensyfikację rozwoju sieci AVIA w Polsce.

W połowie maja br. UNIMOT rozpoczął międzynarodowy trading paliwami płynnymi. Spółka dokonała ważnej transakcji tradingowej na produktach paliwowych. Był to zakup ok. 30 tys. ton benzyny, której odbiorcą był jeden z największych koncernów paliwowo-chemicznych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej prestiżowej transakcji – komentuje Robert Brzozowski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Handlowych UNIMOT S.A. – Sprzedaż produktu dla jednego z największych koncernów paliwowych to duża nobilitacja, a tym samym zapowiedź bardzo ważnego etapu w rozwoju naszej działalności. Wykorzystując nasze długoletnie doświadczenie, jak również szerokie kontakty biznesowe w branży, mamy zamiar rozwijać swój potencjał także w kierunku międzynarodowego tradingu paliwami.

W tym samym czasie UNIMOT zintensyfikował działania w sektorze detalicznej sprzedaży paliw. Spółka zawarła kilka nowych umów z właścicielami stacji paliw, czego efektem będzie podwojenie w stosunku do 2017 r. liczby stacji paliw pod marką AVIA już do końca czerwca br.

Nasze biuro ds. pozyskiwania stacji paliw pracuje bardzo intensywnie, co przekłada się na podpisanie kolejnych umów franczyzowych – wyjaśnia Maciej Szozda, Prezes UNIMOT S.A. – W najbliższym czasie planujemy uruchomić  kolejne stacje paliw, aby na koniec pierwszego półrocza sieć liczyła 30 stacji AVIA w Polsce.

Przypomnijmy, że UNIMOT buduje franczyzową sieć stacji paliw pod marką AVIA od 2017 r. Obecnie sieć liczy 22 placówki, w tym 3 własne.

Zobacz  również

Unimot opublikował wyniki za III kwartał 2024 r.
Spotkanie z Zarządem 15 listopada 2024 r.
Grupa UNIMOT wyczarterowała gazowiec do transportu gazu LPG, wzmacniając łańcuch dostaw  w obliczu nadchodzących sankcji